Jesteś tutaj:

Miesiąc: październik 2022

Czas wakacji spędziliśmy bardzo aktywnie. Oprócz wielu wyjść i wyjazdów, wycieczek i spacerów, były też zajęcia sportowe. Jednym z takich  wydarzeń był udział w III Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Przechodni, który tym razem zorganizowany został przez Środowiskowy Dom Samopomocy  w Brzozowie. Nasi uczestnicy wykazali ogromnego ducha walki, czego dowodem było zdobycie I miejsca i sprawienie wszystkim ogromnej radości.

Jednak nie tylko na płaszczyźnie sportowej potrafimy odnosić sukcesy. Jedną z bardzo lubianych przez nas form aktywnego spędzania czasu wolnego jest rekreacja. Jak co roku wybraliśmy się do krzywieckiego lasu – oczywiście na grzyby. Nasi uczestnicy doskonale spisali się podczas wędrówki po lesie. Grzybobranie okazało się nie tylko dobrą zabawą, ale przede wszystkim obfitą w zbiory. Grzybiarze mimo, że amatorzy mogli się pochwalić się pięknymi okazami borowików i kozaków…na zimę na pewno wystarczy.

3 września 2022 r. pod patronatem pary prezydenckiej miała miejsce kolejna 11. edycja Narodowego czytania. Tym razem do wspólnej lektury wybrano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Zaproszenie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które w naszej gminie miało miejsce 2 września, otrzymali także uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywem.

Nasi podopieczni zaprezentowali się w trzech utworach: Jolanta Czebieniak „Pierwiosnek”, Andrzej Grudz i Piotr Pawłowski „Świteź” oraz Bogdan Boroń „Pani Twardowska”. Wybrana grupa podopiecznych z dużym zaangażowanie przygotowywała się do tego wydarzenia. Wspólne czytanie było doskonałą okazją do podkreślenia naszego narodowego dziedzictwa, skłaniało do refleksji nad burzliwą historią naszego narodu a przede wszystkim było wspaniałym świętem czytelnictwa, które postanowiliśmy kultywować w naszym Ośrodku.

W związku z tym 22 września po raz kolejny postanowiliśmy spędzić czas na wspólnym czytaniu tym razem udając się do Biblioteki w Krzemiennej. Pod przewodnictwem Pani Danuty Baran zagłębialiśmy się w lekturę wierszy Urszuli Skrabalak oraz utworu

„Jak to z lnem było” Marii Konopnickiej. Z całą pewnością był to miło spędzony czas, który pozwolił naszym podopiecznym na rozwijanie swoich zainteresowań literackich oraz poszerzanie własnych horyzontów myślowych. Bo jak mówią słowa wiersza:

„Nie trzeba wielkich mieć bibliotek,

By przyjacielem książki zostać.

Piękną oprawę, zdobną złotem,

Tekturka nam zastąpi prosta. (…)”.

Do góry