Jesteś tutaj:

Rok: 2026

Uczestnicy naszego ośrodka dnia 17. 06. 2026 r. wzięli udział w wyjątkowej Gali Filmowej poświęconej tematyce  science fiction. Wydarzenie było okazją do wspólnego oglądania filmów, rozwijania zainteresowań kinem oraz integracji w przyjaznej atmosferze. Podczas gali uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z fascynującym światem przyszłości, nowoczesnych technologii i kosmicznych podróży. Nie zabrakło ciekawych  rozmów na temat obejrzanych produkcji oraz wymiany własnych spostrzeżeń i pomysłów.

Udział w wydarzeniu rozwijał wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętność wyrażania własnych opinii. Gala dostarczyła uczestnikom wiele pozytywnych emocji, a wspólnie spędzony czas sprzyjał budowaniu relacji i aktywnemu uczestnictwu w życiu kulturalnym.

 

 

 

Beata Jatczyszyn

 

Wordpress Photo Gallery

3 czerwca korzystając  z pięknej słonecznej pogody wybraliśmy się na edukacyjną wycieczkę do jednego z najpiękniejszych ogrodów botanicznych położonych w Polsce czyli Arboretum w Bolestraszycach. Krocząc śladami przewodnika mieliśmy okazję zapoznać się z różnorodnością roślin wodnych, bagiennych, pospolitych, chronionych i rzadkich występujących w Polsce a także różnorodnych zakątkach świata. Szczególne wrażenie zrobiły na nas kolorowe rabaty kwiatowe oraz okazałe drzewa. Z dużym  zainteresowaniem podziwialiśmy wystawę chrząszczy i ptaków a także odwiedziliśmy wystawę malarstwa i drewna. Ciekawą atrakcją były też różnorodne zwierzęta lądowe i wodne występujące na terenie ogrodu takie jak karpie koi, żółwie błotne, żaby, pawie, bażanty. Spacer po ogrodzie był jednocześnie okazją do integracji sensorycznej bowiem mogliśmy nie tylko zobaczyć kolorowe kwiaty ale również dotykać faktur liści i drzew, poczuć różnorodne zapachy, wsłuchiwać się w odgłosy otoczenia.

Pobyt w Arboretum dostarczył wielu pozytywnych wrażeń wynikających z obcowania z naturą. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji na temat ochrony roślin oraz procesu ich uprawy w różnych porach roku.  Wycieczka była świetną okazja do nauki, integracji i prezentowania różnych form spędzania wolnego czasu.

 

Agnieszka Indyk

 

Wordpress Photo Gallery

22 kwietnia 2026 r. odbył się wyjazd do Iwonicza-Zdroju, który był okazją do wspólnego spędzenia czasu, odpoczynku i poznania uroków uzdrowiska.

Celem wycieczki było przede wszystkim zadbanie o zdrowie i dobre samopoczucie uczestników, a także integracja grupy i rozwijanie samodzielności w codziennych sytuacjach. Ważne było również poznanie nowych miejsc oraz nauka funkcjonowania w przestrzeni publicznej.

Podczas wyjazdu uczestnicy skorzystali z sesji w jaskini solnej, która sprzyja relaksowi i wspiera układ oddechowy. Następnie odbył się spacer  – odwiedzono m.in. Pijalnię Wód Mineralnych, amfiteatr oraz podziwianie urokliwej zabudowy uzdrowiska w tym pensjonatu „Krakowiak”. Zwiedzanie obejmowało również podziwianie amfiteatru oraz  Placu Załuskich.

Był też czas na swobodne rozmowy i wspólne chwile. Po wszystkich atrakcjach Iwonicza Zdroju był obiad w Habibi Kebab. Wyjazd przebiegł w miłej atmosferze i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

Uczestnicy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia

 

Opracował: Krzysztof Filip

 

Wordpress Photo Gallery

Karnawał to wyjątkowy czas radości, muzyki i wspólnej zabawy. Dnia 04.06.2026 nasi uczestnicy udali się na zabawę do „Dwóch Serc” w Krośnie. W tak ważnym wydarzeniu  wzięły udział różne zaprzyjaźnione Ośrodki. Od pierwszych chwil spotkania dało się wyczuć serdeczną atmosferę i wzajemną otwartość. Uczestnicy przybyli w odświętnych strojach oraz kolorowych przebraniach, które wniosły do sali uśmiech i karnawałowy klimat. Nie zabrakło muzyki i tańców dzięki którym każdy mógł poruszać się w swoim tempie i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Proste zabawy integracyjne sprzyjały budowaniu relacji i wywołały wiele radości.

Jedną z atrakcji był magik – iluzjonista, który zachwycił wszystkich swoimi sztuczkami. Jego pokaz był pełne niespodzianek i śmiechu, a uczestnicy z ogromnym zainteresowaniem  śledzili każdy ruch, dając się porwać magii chwili.

Szczególnym punktem programu był wybór Króla i Królowej balu. Każdy miał możliwość zaprezentowania swojego przebrania na parkiecie.  Uczestnicy, tanecznym krokiem poloneza w parach, z dumą prezentowali swoje stroje.

Zabawa karnawałowa pozostawiła po sobie ciepłe wspomnienia i uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników. Było to czas odpoczynku, radości, budowania relacji, integracji. Pozostały miłe wspomnienia, pamiątkowe zdjęcia i pozytywne emocje.

 

 

Beata Jatczyszyn

 

Wordpress Photo Gallery

Do góry